Mətbuat şərhi 08 oktyabr 2025
Azərbaycan ilə Bosniya və Herseqovina Müdafiə nazirlikləri arasında "1-ci Qərargah danışıqları” keçirilib
Müdafiə Nazirliyinin Beynəlxalq Hərbi Əməkdaşlıq İdarəsində Azərbaycan Respublikası ilə Bosniya və Herseqovina Müdafiə nazirlikləri arasında "1-ci Qərargah danışıqları" keçirilib.
Müdafiə Nazirliyinin müxtəlif idarələrin nümayəndələrinin iştirakı ilə keçirilən görüşdə ikitərəfli əməkdaşlığın istiqamətləri müəyyən olunub. Tərəflər arasında 2026-cı il üçün ikitərəfli əməkdaşlıq planının layihəsi hazırlanıb.
Eyni zamanda, hər iki tərəfin təqdimatları əsasında ölkələrin Müdafiə nazirliklərinin strukturu və həyata keçirilən islahatlar haqqında ətraflı məlumatlar verilib.
Görüşdə birgə hərbi əməkdaşlığın bundan sonra da hər iki tərəf üçün faydalı olacağına əminlik ifadə edilib.

1st Staff Talks organized between the Defense Ministries of Azerbaijan and Bosnia and Herzegovina
The 1st Staff Talks between the Ministries of Defense of the Republic of Azerbaijan and Bosnia and Herzegovina were held at the Department of International Military Cooperation of the Ministry of Defense of Azerbaijan.
During the meeting, attended by representatives of various departments, the sides identified directions for the development of bilateral cooperation and drafted a plan of bilateral cooperation for 2026.
The participants also delivered presentations on the structure and ongoing reforms of their respective defense ministries.
The meeting expressed confidence that cooperation between the defense institutions of Azerbaijan and Bosnia and Herzegovina would continue to develop successfully and bring mutual benefit.