Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin üzvü xanım Jelka Tsviyanoviç ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Bosniya və Herseqovinaya səfər edib.
Səfər çərçivəsində general-polkovnik Z.Həsənov Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin üzvü xanım Jelka Tsviyanoviç ilə görüşüb.
Azərbaycan Respublikasının Bosniya və Herseqovinadakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Vilayət Quliyevin də iştirak etdiyi görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələlər ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Müdafiə naziri, həmçinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə birgə Dostluq Parkında Xocalı və Srebrenitsa soyqırımıları qurbanlarının xatirəsinə ucaldılmış abidə kompleksini ziyarət edib, önünə əklil qoyub.

The Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov paid a visit to Bosnia and Herzegovina.
As part of the visit, Colonel General Z.Hasanov met with the Member of the Presidency of Bosnia and Herzegovina, Ms. Željka Cvijanović.
During the meeting, which was also attended by Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Bosnia and Herzegovina, Vilayat Guliyev, the sides held a broad exchange of views on a number of issues of mutual interest.
Azerbaijan Defense Minister and his delegation also visited the memorial complex erected in the Friendship Park in memory of the victims of the Khojaly and Srebrenica genocides and laid a wreath at the monument.