Mətbuat şərhi 26 oktyabr 2018
Oktyabrın 26-da Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyi (AZƏRTAC) və Bosniya və Herseqovinanın Federal Xəbər Agentliyi (FENA) arasında Əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandum VI Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunun “Yanlış məlumatlandırma siyasəti – müasir dünyada sabitliyə təhdid” mövzusunda keçirilən işçi sessiyası çərçivəsində imzalanıb. Sənədi AZƏRTAC-ın İdarə Heyətinin sədri Aslan Aslanov və FENA xəbər agentliyinin baş direktoru Elmir Huremoviç imzalayıblar.
Anlaşma Memorandumu agentliklər arasında gündəlik xəbərlərin, foto və video informasiyaların, həmçinin mütəmadi olaraq kitabların, informasiya və arxiv sənədlərinin mübadiləsini nəzərdə tutur.

Bosnia and Herzegovina's former Prime Minister voices support for Azerbaijan
Foundation Shared Societies and Values of Bosnia and Herzegovina, founded by former prime minister of Bosnia and Herzegovina Zlatko Lagumcia, has expressed support for Azerbaijan on its official Twitter page.
The foundation shared the Azerbaijani flag, twitted "Our thoughts are with you" post and launched the peace support in Azerbaijan hashtag (#peace #support #Azerbaijan), according to the State Committee for Work with Diaspora.
Open Society Fund–Bosnia and Herzegovina is a nongovernmental organization established in 2014. Former prime minister of Bosnia and Herzegovina, member of the Nizami Ganjavi International Center Zlatko Lagumcia attended the 4th Global Baku Forum which was held on March 10-11.