Mətbuat şərhi 13 mart 2025
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 13-də Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin Sədri Jelka Tsviyanoviç ilə görüşüb.
Prezident İlham Əliyev Bosniya və Herseqovinaya rəsmi səfərini və səfər çərçivəsində Jelka Tsviyanoviç ilə keçirdiyi görüşü, aparılmış müzakirələri məmnunluqla xatırladı.
Nizami Gəncəvi Beynəlxalq Mərkəzinin XII Qlobal Bakı Forumuna dəvətə görə dövlətimizin başçısına təşəkkürünü bildirən Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin Sədri bu Forumun yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu, tədbir çərçivəsində qlobal gündəliyə aid mühüm məsələlərin müzakirə edildiyini vurğuladı.
Jelka Tsviyanoviç COP29 zamanı Azərbaycana səfərini və Prezident İlham Əliyevlə görüşünü məmnunluqla xatırladı, COP29 çərçivəsində əldə edilən nailiyyətləri yüksək qiymətləndirdi.
Söhbət zamanı ölkələrimiz arasında iqtisadi-ticari, enerji, mədəniyyət və qarşılıqlı maraq doğuran digər sahələrdə əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 13 March 2025
On March 13, Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan, met with Željka Cvijanović, Chairwoman of the Presidency of Bosnia and Herzegovina.
President Ilham Aliyev recalled with pleasure his official visit to Bosnia and Herzegovina and the discussions held during the meeting with Željka Cvijanović as part of that visit.
The Chairwoman of the Presidency of Bosnia and Herzegovina expressed her gratitude to the head of state for the invitation to the 12th Global Baku Forum of the Nizami Ganjavi International Center. She highlighted that the forum was organized excellently and that important global issues were discussed during the event.
Cvijanović also fondly recalled her visit to Azerbaijan during COP29 and her meeting with President Ilham Aliyev, praising the significant achievements made during the conference.
During the meeting, the two leaders exchanged views on expanding cooperation between the two countries in various fields, including economy, trade, energy, culture, and other areas of mutual interest.