Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin Sədri Mladen İvaniçi qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 17-də Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin Sədri Mladen İvaniçi qəbul edib.
Görüşdə ikitərəfli münasibətlərimizin səviyyəsinin razılıq doğurduğu bildirildi, əməkdaşlığın genişləndirilməsinin əhəmiyyəti qeyd edildi. Azərbaycan ilə Bosniya və Herseqovina arasında turizm, səhiyyə, qarşılıqlı ticarət və digər sahələrdə əməkdaşlıq imkanları ilə bağlı məsələlər müzakirə olundu.
Söhbət zamanı Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli ilə bağlı danışıqlar ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

President Ilham Aliyev received Chairman of Presidency of Bosnia and Herzegovina Mladen Ivanic
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has today received Chairman of the Presidency of Bosnia and Herzegovina Mladen Ivanić.
They praised the level of Azerbaijan-Bosnia and Herzegovina bilateral relations, hailing the expansion of cooperation between the two countries.
The sides discussed the issues relating to cooperation opportunities between Azerbaijan and Bosnia and Herzegovina in a number of fields, including tourism, healthcare, mutual trade.
They also exchanged views on negotiations on the settlement of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict.